tekst

Sudjelovanje na izložbi u Nadinu

Datum objave: 02.01.2017

slika

Jedna od zadnjih aktivnosti u 2016. godini, na poziv prijateljske udruge vinogradara i vinara „Nadin“ iz Nadina bilo je sudjelovanje na 8. degustaciji mladih vina i maslinovih ulja „Nadin 2016“. Riječ je o jedinstvenoj manifestaciji u zemlji u kojoj su objedinjena mlada vina i maslinova ulja. Ocjenjivačka komisija je ocijenila ukupno 138 uzoraka vina, pa su naši vinari osvojili 3 zlatne, 8 srebrnih  i 5 brončanih medalji. Prije same izložbe posjetili smo spomen obilježje u Škabrnji, a prije povratka organizirali smo posjet vinariji Šime Škaulja. Vinarija Škaulj nalazi se u srcu Ravnih kotara, u mjestu Nadin. Šime Škaulj redoviti je osvajač brojnih priznanja za kvalitetu proizvoda te su njegova vina priznata i prepoznata od strane vodećih hrvatskih enologa. U svojoj ponudi imaju: Merlot, Syrah, Cuvee, Cabernet Sauvignon, Maraštinu a novost u ponudi je i desertno crno vino. Pored obiteljske kuće izgrađen je novi vinski podrum većeg kapaciteta, uz mogućnost prerade oko 30 vagona grožđa, što je otprilike 150.000 do 200.000 butelja. U sklopu vinskog podruma je i kušaonica u dalmatinskom stilu koja može primiti oko pedesetak ljudi. Hvala prijateljima iz prijateljske udruge „Nadin“ na domaćinstvu i gostoprimstvu, a posebno njenom predsjedniku Tomislavu Glaviću. 

Vrati se natrag...