tekst

Otvorena 23. izložba

Datum objave: 25.01.2015

slika

U petak 23. siječnja u 17:30 sati,  otvorena je 23. po redu izložbu mladih vina ludbreškog i susjednih vinogorja. Izložbu je otvorio Župan varaždinske županije Predrag Štromar. On se je osvrnuo na tešku vinogradarsku godinu i nada se da se ovakva više neće ponoviti. Uz njega nazočni su bili dožupan Alen Kišić, gradonačelnik Ludbrega Dubravko Bilić sa zamjenicom i suradnicima, kao i načelnici općina Mali Bukovec Darko Marković, Veliki Bukovec Zvonko Hlebar, Martijanec Marijan Horvat i Sveti Đurđ Josip Jany. Prije sam izložbe održano je predavanje na temu njega mladih vina. Za 23. izložbu zaprimljena su 262 uzorka vina, a stručna komisija predvođena Prof. dr. Dubravkom Premužić ocijenila je 249 uzoraka. Dodijelili su 9 zlatnih, 168 srebrnih i 60 brončanih trseka, dok je 12 vina dobilo priznanje. Gosti izložbe bili su iz prijateljskih udruga „Brina“ iz Kalinja, „Nadin“ iz Nadina i „Belica“ iz Kastva. U nedjelju 18.01.2015. u 12:15 sati organizirala se posveta trsovih grančica kod samog kipa Svetog Vinka u Globočecu uz prigodni ritual. U subotu 24. siječnja, održan je i tradicionalni vinski bal na kojem su vinogradarima bile uručene diplome za izložena mlada vina.

Vrati se natrag...